Analiza kolorystyczna w przemyśle petrochemicznym.

Analiza chemiczna jest częścią naszego codziennego życia. Począwszy od wody, którą pijemy aż po paliwo, które wlewamy do baku, możemy założyć, że wszystko, co spożywamy, czy używamy zostało poddane jakiejś formie analizy chemicznej.

Producenci produktów petrochemicznych, wiedzą, że analiza chemiczna jest jednym z najważniejszych etapów w trakcie monitorowania związków w procesie rafinacji ropy naftowej. Zdolność do wykrywania zmiany zabarwienia paliwa jest ważnym krokiem w identyfikacji zanieczyszczeń i wykrywaniu domieszek. Przy odpowiedniej technologii, wyzywania związane z analizą chemiczną mogą zostać łatwo spełnione.

Zastosowanie pomiaru koloru w petrochemii.

OLYMPUS DIGITAL CAMERAWiele produktów petrochemicznych poddawanych jest dokładnej analizy chemicznej. Począwszy od ropy naftowej do bardziej wyrafinowanych wyrobów, proces produkcji wykorzystuje technologię pomiaru koloru, aby usprawnić interpretację uzyskanych wyników, różnicowania i klasyfikowania produktów petrochemicznych. Materiały petrochemiczne obejmują szeroką gamę produktów takich jak rozpuszczalniki, środki klejące, tworzywa sztuczne, żywice, włókna, elastomery oraz żele. Każdy z tych związków jest inny i może być przeźroczysty lub nieprzeźroczysty, więc dokładny pomiar jest uwarunkowany użyciem aparatury pomiarowej najwyższej jakości pozwalającej na pomiar transmitancji lub odbicia.

 

ASTM international to międzynarodową organizacją tworzącą normy stosowane w ocenie właściwości produktów petrochemicznych. Testowanie jest niezbędne dla określenia czystości i kompatybilności z innymi płynami i materiałami oraz ich toksycznośći, jak i stabilności termicznej. Zaawansowane przyrządy do pomiaru koloru pozwalają na zapewnienie odpowiedniej jakości wytwarzanych produktów. Do oceny koloru produktów petrochemicznych mogą być wykorzystywane skale Saybolt i ASTM D1500.

Wybór aparatury do analizy koloru.

Wybór odpowiedniego sprzętu do pomiaru koloru pozwala zapewnić spójność kolorów i jakość wytwarzanego produktu. Charakter produktów petrochemicznych waha się od przeźroczystego do nawet kompletnie nieprzeźroczystego produktu, dlatego ważne jest, aby znaleźć odpowiedni sprzęt, który spełni nasze oczekiwania. Aparaty do pomiaru transmitancji są idealne do pomiaru materiałów przeźroczystych lub półprzeźroczystych, możemy również wybrać aparat mierzący w świetle odbitym i przechodzącym co jest niezwykle wszechstronnym rozwiązaniem w przypadku pomiaru produktów nieprzezroczystych.

W zależności od tego, czy nasze potrzeby krążą wokół standardowej produkcji i rafinacji ropy naftowej lub dotyczą zaawansowanej produkcji i kontroli, niezawodny sprzęt do pomiaru barwy jest koniecznością. Nauka i technika w analizie chemicznej nadal rozwijane są poprzez wykorzystanie spektrofotometrów. Dlatego ważny jest wybór najlepszego sprzętu, wykorzystującego branżowe normy i doświadczenie. HunterLab współpracuję z firmami z sektora chemicznego od ponad 60 lat i jest liderem w dziedzinie technologii spektrofotometrycznego pomiaru barwy. Odwiedź HUNTERLAB dziś i zobacz w jaki sposób możemy spełnić Twoje potrzeby w sektorze analizy chemicznej.

Pozdrawiamy, biosens.pl

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany. Zaznaczone pola są obowiązkowe *

*