Spektrofotometr Vista do pomiaru barwy oraz zamglenia.

Spektrofotometr Vista to kompaktowy spektrofotometr ze zintegrowanym oprogramowaniem dedykowanym do pomiaru barwy i zamglenia przeźroczystych i półprzeźroczystych próbek. Niezależnie od tego, czy mierzymy ciecze, czy ciała stałe, wraz z odpowiednimi akcesoriami, urządzenie Vista nadaje się do wszystkich tych zastosowań. Vista zapewnia najwyższą precyzję i dokładność, zarówno w pomiarze żywic, rozpuszczalników, kwasów, farb, jak i perfum. Substancje takie jak paliwa, nafta lub alkohole są często oceniane przy użyciu skali Saybolt, lub ASTM. We wszystkich tych pomiarach Vista eliminuje subiektywne wrażenia wizualne i zwiększa powtarzalność. Odnosi się to również do pomiarów produktów farmaceutycznych i żywności, dzięki temu można precyzyjnie i powtarzalnie określić barwę leków, napojów i koncentratów. 

Stacjonarny spektrofotometr Vista spełnia wszystkie wymagania dotyczące zapewnienia jakości w laboratorium. Zgodnie z normami DIN, ASTM, CIE i JIS można dokładnie określić barwę i wartości widmowe, a także zgodnie z normą ASTM D1003 parametr Haze.

Zintegrowane oprogramowanie posiada również wskaźniki PtCo / Hazen / APHA, Gardner Color Number, Haze% (zamglenie), Opalescence (opalescencja), Y Total Transmission (całkowita transmisja Y), Saybolt, Abosrbancja, dane spektralne CIE i 3 najbardziej popularne farmakopeje (Ph. Eur., USP, JP) i wiele innych.

Spektrofotometr Vista to wysokiej jakości dwuwiązkowy spektrofotometr ze sferą integracyjną, holograficzną siatką i detektorem z matrycą diodową. Wytrzymała lampa błyskowa LED działa przez wiele lat. System Vista, nie wymaga dodatkowego komputera. Aparat posiada zintegrowany kolorowy wyświetlacz LCD z ekranem dotykowym, co bardzo ułatwia obsługę.

Prosty w obsłudze interfejs może być konfigurowany, zapisywany i blokowany przez dowolnego użytkownika. Wszystkie pomiary i standaryzację można uruchomić naciskając jeden przycisk. Przejrzysto przedstawione funkcję umożliwiają łatwą obsługę i pracę z tym spektrofotometrem. Konfiguracje można przenosić z urządzenia na urządzenie lub z komputera na urządzenie i odwrotnie. Zewnętrzne urządzenia peryferyjne można podłączyć za pomocą interfejsów USB i Ethernet.

Dzięki niewielkim rozmiarom Vista doskonale pasuje do każdego laboratorium. Urządzenie posiada solidną konstrukcję i trwałą obudowę uniemożliwiającą przedostanie się do środka jakichkolwiek zanieczyszczeń. Wysokiej jakości elementy optyczne gwarantują długotrwałą stabilność aparatu. Duża komora transmisyjna umożliwia pomiar różnej wielkości substancji chemicznych, farmaceutyków, żywności, surowców i tworzyw sztucznych oraz folii. Pokrywa komory może zostać usunięta, co pozwoli na pomiar dużych arkuszy folii lub innych elementów wykonanych z tworzyw sztucznych. Dzięki szklanym lub plastikowym kuwetom możemy szybko i łatwo ocenić barwę aromatów, żeli, kwasów i innych roztworów.

Oprogramowanie EasyMatch QC Essentials

Zintegrowane oprogramowanie EasyMatch QC Essentials natychmiast wyświetla wybrane wartości widmowe i indeksy. Prosty w obsłudze dotykowy kolorowy ekran o wysokiej rozdzielczości wyświetla tolerancje, wartości wzorców oraz odchylenia. Konfiguracja skali koloru, przestrzeni kolorów i trendów odbywa się za pomocą jednego przycisku. Wyniki można przesłać bezpośrednio pocztą elektroniczną za pośrednictwem łącza Ethernet, wysłać do istniejących sieci (interfejs Ethernet) lub zapisać na nośniku zewnętrznym za pośrednictwem interfejsu USB 2.0 albo wydrukować za pomocą podłączonej drukarki. Intuicyjny interfejs umożliwia sprawną obsługę rutynowych zadań związanych z zapewnieniem jakości, a także najwyższą skalowalność dla aplikacji wymagających złożonych obliczeń.

Pozdrawiamy, biosens.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany. Zaznaczone pola są obowiązkowe *

*