Przemysł polimerowy

Rozjaśniacze optyczne i wybielacze.

dcffd

Idealnie biała powierzchnia ma widmo odbicia bliskie 100% we wszystkich widzialnych zakresach długości fal. Taki materiał nie występuje naturalnie w naszym codziennym życiu. W szczególności w zakresie długości fal od 400 nm do 550 nm (niebiesko-zielone) wiele produktów konsumenckich, takich jak papier, włókna tekstylne i tworzywa sztuczne, które w rzeczywistości powinny być białe, nadal pochłania znaczną ilość światła ze względu ... Przeczytaj więcej »

Porównanie wyników pomiaru koloru granulatu tworzyw sztucznych na spektrofotometrach Agera, LabScan XE i ColorFlex EZ.

Plastikowy granulat występuje w wielu różnych kształtach, rozmiarach, barwie i połysku oraz przeźroczystości. W tym badaniu porównaliśmy pomiary barwy granulek na trzech spektrofotometrach stacjonarnych. Granulat zmierzono w kuwecie na próbki HunterLab (HL # 04-7209-00). Granulki wsypano do kuwety do wysokości 50 mm, aby zachować zgodność z ASTM D6290. Każda próbka została zmierzona na wszystkich instrumentach. Następnie kuwety napełniano nową porcją ... Przeczytaj więcej »

Pomiar barwy butelek

Barwa zarówno plastikowych, jak i szklanych butelek mierzona jest w celu zapewnienia odpowiedniej jakości produktu. Stosując urządzenia takie jak spektrofotometry UltraScan Vis, możemy mierzyć barwę butelek zarówno w transmisji całkowitej, jak i regularnej. Spektrofotometr UltraScan VIS o geometrii d8 może być używany do pomiaru przepuszczalności przeźroczystych butelek. Specjalny uchwyt na próbki jest tak skonstruowany, aby umożliwić prawidłowe umiejscowienie fragmentu butelki, czy ... Przeczytaj więcej »

Uśrednianie w pomiarze barwy

Uśrednianie jest popularnym narzędziem w pomiarach kolorystycznych, które pozwala wyrównać wysokie i niskie wyniki uzyskiwane podczas pomiaru pojedynczych próbek. Uśredniony pomiar najlepiej odzwierciedla kolor próbki lub partii próbek jako całości. Uśrednianie może przybrać dwie formy: optyczną i statystyczną. Spektrofotometr do pomiaru barwy optycznie uśrednia wszystkie kolory w polu widzenia czujnika. Rekomenduje się, aby do pomiaru próbki używać możliwie największego otworu ... Przeczytaj więcej »

Pomiar koloru przezroczystych preform

Produkcja preform jest dziś jedną z najszybciej rozwijających się technologii na rynku przemysłu polimerów. Technologia pomiaru barwy odgrywa ważną rolę w monitorowaniu jakości oraz spójności tych produktów. Dzięki temu powstają różnorodne produkty używane do pakowania napojów, detergentów, przypraw czy innych produktów. Technologia pomiaru barwy umożliwia producentom monitorowanie koloru surowców, pozwala także na przewidywanie, jaki będzie finalny kolor produktu. Preformy dostępne ... Przeczytaj więcej »

Wyzwania związane ze zmianą koloru na linii produkcyjnej

Przejścia pomiędzy poszczególnymi kolorami lub całkowita zmiana koloru na linii produkcyjnej, stawia wyzwania związane z utrzymaniem spójności kolorów oraz minimalizacją strat. Kiedy dokonuje się zmiany, stary kolor jest spłukiwany tak długo, aż nowy oczekiwany kolor nie osiągnie pożądanego poziomu. Dopiero wtedy możliwe jest wznowienie produkcji. Wszystko za sprawą tego, że oczekiwany czas przejścia do nowego koloru zmienia się w zależności ... Przeczytaj więcej »

Dlaczego tak ważny jest kolor w produktach z plastiku?

Tworzywa sztuczne występują we wszystkich możliwych wariacjach kolorystycznych które maja za zadanie przyciągnięcie uwagi konsumenta i tym samym zachęcenie do zakupu. Kolory tworzyw sztucznych mogą również stworzyć w potencjalnym kliencie skojarzenie z ulubioną marką, kolorystyką logo firmy i jeszcze intensywniej potęgować chęć zakupu. Dlatego bardzo ważne jest ujednolicenie kolorystyczne opakowań jak i wyglądu produktu, a ten cel na etapie produkcji ... Przeczytaj więcej »

Granice tolerancji dla Haze%

 Jakie jest wizualne ograniczenie dla Haze%? Kiedy powinienem być w stanie zobaczyć różnicę w próbce? Odpowiednikiem Haze równemu 0% dla przejrzystych ciał stałych będzie idealnie czyste powietrze, dla przejrzystych cieczy będzie to kuweta szklana o określonej drodze optycznej wypełniona wodą dejonizowaną. Należy również zauważyć, że pomiar rozproszenia Haze% zależy od grubości przezroczystych próbek stałych lub od drogi optycznej kuwety przy ... Przeczytaj więcej »