Spektrofotometr – klucz do oszczędności

Może trudno w to uwierzyć, ale rocznie w samym Stanach Zjednoczonych aż 165 miliardów dolarów jest marnowanych przez jedzenie, a wiele z tych strat występuje z powodu złego zarządzania kolorami. Z tego powodu coraz popularniejsze stają się spektrofotometry, dzięki którym można wykonać profesjonalny pomiar barw. Największe wydatki pochłaniają zmiany kolorów takich jak surowców jak plastik, farby oraz rozpuszczalnik. Zmarnowane materiały generują kolejne straty, a coraz więcej klientów odrzuca otrzymane materiały i odsyłają z powrotem. Bagatelizowany jest system zarządzania kolorem, przez co koszty rosną.

HunterLabUltraScanPROwNawet jeżeli wadliwy produkt przejdzie w jakiś sposób przez proces zarządzania kolorem to i tak przyczyni on się do złej sławy danej firmy. Kontrola jakości i zarządzanie kolorami idą ramie w ramię. Jeżeli tylko pojawi się niezauważone przesunięcie w kolorze, zabiera on cenny czas na wykonanie poprawki.

W efekcie zwiększają się koszty robocizny oraz ponownej reprodukcji. Wkrótce oczywisty stanie się fakt, że inwestowanie w technologię, która może zapobiec popełnianiu takich błędów jest bardzo rentowne.

Współczesne spektrofotometry dostarczają najnowszych w danej grupie technologicznej rozwiązań, które dokładnie monitorują oraz analizują różnice pomiędzy kolorami w systemie. Aparaty do pomiaru barwy zastępują wszystkie dotychczasowe sposoby mierzenia kolorów w działach kontroli jakości. Spektrofotometry mają możliwość kontrolowania różnic świetlnych oraz interferencji tła dla dużej liczby próbek w poszczególnych partiach serii produkcyjnej, zdolność do zmierzenia próbek w różnych postaciach (np. płynów, materiałów stałych czy też kruszywa), oraz są dedykowane do poszczególnych branży i ich konkretnych potrzeb.

Spektrofotometry eliminują wiele trudności związanych z wizualnym oszacowaniem standardów kolorystycznych, które nieustannie ulegają zmianie. Wychodzą naprzeciw oczekiwaniom konsumenckim oraz standardom czy regulacjom branżowym. Nowe standardy ulegają nieustannym aktualizacjom oraz stają się coraz bardziej zależne od najnowszej technologii w kolorymetrii i spektrofotometrii.

Oprócz tego takie organizacje kontroli jakości jak Departament Rolnictwa USA oraz Agencja Ochrony Środowiska nieustannie kontrolują oraz modyfikują standardy i regulacje dotyczące użytkowania kolorów i technologii. Producenci spektrofotometrów muszą więc nieustannie dostosowywać swoje produkty, aby sprostać tym standardom, mając na uwadze np. regulacje środowiskowe czy chemiczne.

Pozdrawiamy, Biosens.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany. Zaznaczone pola są obowiązkowe *

*