Spektrofotometry sferyczne

HunterLab jest producentem spektrofotometrów o geometrii kierunkowej 45/0, a także instrumentów wykorzystujących geometrią sferyczną d8. UltraScan PRO, UltraScan VIS, ColorQuest XE i ColorQuest XT są przykładem stacjonarnych aparatów sferycznych dostępnych w firmie Hunterlab.

Colour Measurement Solutions, portable, bench-top, online, softwarediffuse-instrumentsW aparatach ze sferą, podczas pomiaru w odbiciu próbka jest oświetlona ze wszystkich kierunków, a detektor odbiera światło odbite pod kątem 8° od powierzchni próbki. W aparatach tych możliwy jest pomiar próbki z lub bez składowej zwierciadlanej. Gdy używany jest tryb pomiaru z wyłączoną składową zwierciadlaną (SCE), odbicie lustrzane nie jest mierzone. Jest to szczególnie przydatne podczas pomiaru produktu w szklanej kuwecie, gdyż pozwala wykluczyć połysk szkła. Jednak większość pomiarów wykonywana jest w trybie z włączoną składową zwierciadlaną (SCI).

Aparaty sferyczne mają również zdolność do pomiaru próbek w trybie transmisji. Tryb transmisji jest używany do pomiaru materiałów półprzezroczystych lub całkowicie przezroczystych i mogą to być zarówno ciecze jak i ciała stałe. Aparaty sferyczne HunterLab (z wyjątkiem ColorQuest XT) mają także zdolność do pomiaru zamglenia, czyli rozpraszania światła przez próbkę.
Spektrofotometry sferyczne HunterLab są najpopularniejszym wyborem dla wielu gałęzi przemysłu ze względu na ich ogromną wszechstronność. Aparaty mogą mierzyć nie tylko transmisję, ale i pomiar zamglenia, jak i również mierzyć odbicie w trybie z włączoną lub wyłączoną składową zwierciadlaną. Cechy te sprawiają, że aparaty HunterLab mają szeroką gamę zastosowań na rynku.

Pozdrawiamy, Biosens.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany. Zaznaczone pola są obowiązkowe *

*