W jaki sposób określić kolor szkła architektonicznego w odbiciu

Prawdopodobnie zauważysz różnicę koloru w transmisji między tymi dwoma szybami. Ten po lewej stronie wygląda na bardziej zielony, a ten po prawej jest niebieski. Jest także inna różnica, te dwie próbki mają również różnicę we współczynniku odbicia. Próbka po lewej stronie ma czerwono/ fioletowy współczynnik odbicia, podczas gdy po prawej ma lekko niebieskawy kolor odbicia.

Czy jest możliwe określenie różnicy w kolorze odbicia dla przezroczystej próbki, takiej jak te szklane panele architektoniczne? Tak, spektrofotometry HunterLab nie tylko pozwalają na pomiar koloru w transmisji, ale także mogą zmierzyć kolor odbicia od szkła (odbicia lustrzanego). Aby zmierzyć współczynnik odbicia lustrzanego próbki, potrzebny jest instrument sferyczny, który został wystandaryzowany w trybie z włączonym pomiarem odbicia zwierciadlanego. Próbki umieszcza się w porcie pomiarowym z pułapką świetlną jako podkładem, tak, że mierzy się tylko współczynnik odbicia lustrzanego.

Szkło architektoniczne jest często używane jako materiał budowlany. Producenci z powodzeniem wykorzystują spektrofotometry firmy HunterLab do pomiaru szkła architektonicznego i dzięki temu zapewniają jednolitość między projektami budowlanymi. Szkło architektoniczne jest zwykle poddawane działaniu środków chemicznych w celu wzmocnienia szkła lub poprawy izolacji. Ta metoda pomiaru dotyczy również tych, którzy produkują powleczone folie wykorzystywane do podobnych celów.

Pozdrawiamy, biosens.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany. Zaznaczone pola są obowiązkowe *

*