Jak podłączyć spektrofotometr ColorFlex EZ bezpośrednio do systemu LIMS.

Spektrofotometr ColorFlex firmy HunterLab nie obsługuje określonych systemów LIMS innych firm, ale zapewnia wiele sposobów wysyłania danych w formacie ASCII na różne urządzenia wyjściowe.

WyjściePostaćFormat wyjściowyLokalizacja portu
Pendrive USB8-bit ASCIIPlik CSVPort USB na boku aparatu
Drukarka USB8-bit ASCIISformatowany dla drukarki USBPort USB na boku aparatu
Komputer lub LIMS8-bit ASCIIKolumny stałej szerokościMini A/B USB z tyłu aparatu

Gdy wybrana jest funkcja drukowania po pomiarze do portu USB wysyłany jest zrozumiały dla człowieka zapis informacji o kolorze dostępnych na ekranie wyświetlacza ColorFlex EZ.

Wskazówka: Naciśnięcie funkcji PRINT w CFEZ powoduje ręczne wysłanie rekordu danych. Możesz jeszcze bardziej zoptymalizować wysyłanie rekordu danych, ustawiając funkcję AutoSave na ON w Main Menu/Global Options. Wtedy za każdym razem, gdy wykonywany jest pomiar, dane będą automatycznie wysyłane do wszystkich portów USB, w tym do tylnego portu USB, którym mają być przekazywane do oprogramowania LIMS.

Co jest potrzebne do połączenia i konfiguracji systemu LIMS.

  • Spektrofotometr ColorFlex
  • A21-1013-859 Kabel Mini-A do standardowego USB (jest na wyposażeniu CFEZ)
  • Program do przechwytywania i przeglądania danych wyjściowych USB

Specjalista IT odpowiadający za integracje ColorFlex EZ z systemem LIMS, zwykle będzie miał program do przeglądania danych wyjściowych rekordów wysyłanych przez port USB ColorFlexa.

Operator dokonuje pomiaru koloru na ColorFlex EZ. Rekord danych jest wysyłany przez port USB z tyłu urządzenia. Jest on przesyłany przez standardowy kabel USB A21-1012-995 o długości 1 metra z wtyczką Mini-B z tyłu CFEZ i wtyczką Standard-A podłączoną do komputera. Program do przechwytywania danych USB zbierze i wyświetli dane, umożliwiając informatykowi zobaczenie formatu wyjściowego rekordu danych. Gdy rekord danych opuści port USB, integrator LIMS może przeanalizować, jakie informacje o kolorze z rekordu należy zebrać i przechowywać w LIMS.

Dane wychodzące z CFEZ nie mogą być modyfikowane. Program do przechwytywania danych pozwala zobaczyć, co jest wysyłane z urządzenia, informatyk musi przeanalizować wychodzące dane i wybrać co ma być zapisywane w LIMS.

Pozdrawiam

Marcin Guz

Biosens