Spektrofotometr Aeros

Dzięki nowoczesnej konstrukcji   Aeros idealnie pasuje do każdego środowiska laboratoryjnego. Urządzenie jest tak zaprojektowane, aby wszelkie zanieczyszczenia (brud, kurz i ciecz) nie mogły dostać się do wnętrza aparatu. Wysokiej jakości komponenty optyczne gwarantują długotrwałą stabilność urządzenia.  Aeros odzwierciedla ludzką percepcję kolorów zgodnie ze standardowym systemem CIE.  Urządzenie umożliwia bezkontaktowy pomiar różnorodnych próbek z przemysłu chemicznego, farmaceutycznego, spożywczego (pieczywo, orzechy lub makarony) oraz tworzyw sztucznych.

Aeros bardzo ułatwia procesy zarządzania jakością poprzez łatwe przesyłanie danych do istniejących systemów LIMS (Laboratory Information and Management Systems) lub SPC (Statistical Process Control). W wewnętrznej bazie danych można zapisać i porównać do 500 000 pomiarów. Ustawienia systemu, standaryzacja i pomiary są przeprowadzane szybko i łatwo za pomocą panelu dotykowego o wysokiej rozdzielczości.

Po naciśnięciu przycisku taca pomiarowa automatycznie obraca się pod czujnikiem o regulowanej wysokości. W ciągu 7 sekund czujnik wykonuje do 35 pomiarów, około 177 cm2 powierzchni próbki, bez konieczności mierzenia przez plastik lub szkło.

Spektrofotometr Aeros

Aeros posiada zintegrowany czujnik odległości. Odległość sensora od powierzchni próbki jest automatycznie dostosowywana przy pomocy wbudowanego silnika. Aparat wykonuje 5 pomiarów na sekundę. W ramach pojedynczego obrotu tacy z próbkami można wykonać 35 pomiarów. Jest to ogromna zaleta, szczególnie w przypadku próbek nie jednorodnych.   

Zintegrowane oprogramowanie EasyMatch QC Essentials natychmiast oblicza wybrane wartości widmowe i indeksy.  Prosty w obsłudze kolorowy ekran dotykowy o wysokiej rozdzielczości, wyświetla tolerancje, standardy pracy i odchylenia. Przy pomocy jednego przycisku możliwa jest wizualizacja i konfiguracja wyświetlanych parametrów. Wyniki mogą być bezpośrednio wysyłane poprzez wiadomość e-mail, przesyłane do istniejących sieci laboratoryjnych (interfejs Ethernet), zapisywane na nośniku zewnętrznym za pośrednictwem interfejsu USB 2.0. lub drukowane. Przyjazny dla użytkownika interfejs umożliwia wykorzystanie urządzenia w zakresie zapewnienia jakości zarówno w codziennych, rutynowych, jak i   bardziej złożonych i wymagających zadaniach.

Pozdrawiam,

Marcin Guz, biosens.pl