Wybór odpowiedniej kuwety spektrofotometrycznej

Wybór odpowiedniej kuwety kwarcowej do analizy płynów jest kluczowy dla zapewnienia najwyższego poziomu dokładności i bezpieczeństwa. Firma Biosens oferuje szeroki wybór kuwet spektrofotometrycznych, które pozwolą na najdokładniejszą i najszybszą analizę próbek.

Firma Biosens oferuje również szereg opcjonalnych akcesoriów, takich jak adaptery do różnych rodzajów kuwet, co pozwala na jeszcze bardziej uniwersalne zastosowanie spektrofotometru.

Ważne jest również, aby dobierać odpowiednią kuwetę do rodzaju próbki oraz wymagań analizy. Kuwety dostępne są w wersjach szklanych i plastikowych, każda z nich ma swoje wady i zalety. Kuwety szklane i kuwety kwarcowe są uważane za złoty standard pomiaru ze względu na ich przejrzystość, trwałość i odporność na ciepło. Jednakże początkowy koszt takich kuwet jest wyższy niż kuwet plastikowych. Kuwety plastikowe są bardziej odporne na uszkodzenia, jednak mogą mieć niższą przejrzystość i nie mogą być używane z organicznymi rozpuszczalnikami.

Jednym z ważniejszych aspektów przy wyborze odpowiedniej kuwety jest również jej przezroczystość. Im większa przezroczystość kuwety, tym lepszej jakości będą uzyskane wyniki. Kuwety szklane są najlepsze pod względem przezroczystości, jednak te plastikowe mogą mieć niższą przezroczystość i wpływać na jakość pomiarów.

Firma Biosens oferuje również specjalistyczne kuwety dostosowane do różnych potrzeb, takie jak kuwety przepływowe czy kuwety do małych i mikro objętości.

Firma Biosens oferuje również wsparcie techniczne dla swoich klientów. Nasi specjaliści są gotowi pomóc Ci w doborze odpowiedniej kuwety, przeprowadzić szkolenie z obsługi sprzętu i udzielić odpowiedzi na pytania dotyczące analizy próbek. Naszym celem jest zapewnienie, aby nasi klienci byli w stanie uzyskać najlepsze wyniki z naszych produktów.

Pozdrawiam

Marcin Guz

Biosens